Barion Pixel Naše kaše Opusť maso alias Masopust - Naše kaše

Opusť maso alias Masopust

Rubrika: Novinky

Jaro klepe na dveře a běda všem, kdo mu neotevřou řádně detoxikováni! Návody „jak na to“ na nás pomrkávají ze všech koutů. Pojďme ten jarní detox ale pojmout trošku od podstaty. Vezměme to jako trénink vlastní vůle. Proč? Protože všechny tyhle jarní očisty mají původ ve čtyřicetidenním předvelikonočním půstu (ten nám letos začal 10. února, takže jsme teď už za půlkou, tudíž šupšup, ať to stihneme!) A ten půst se netýkal jen jídla, šlo o celkové zklidnění a jakési uskromnění. A to je ta výzva. V dnešní době blahobytu a hojnosti si pojďme zkusit něco odepřít a dokažme sami sobě, že nejsme žádní závisláci načemkoliv. Zapomeňme tedy na to, že hlavním cílem bude pročištění těla a nějaké to shozené kilo předplavkovou sezónou (to berme kdyžtak jen jako příjemný bonus).

A jak tedy na to ve čtyřech bodech:
1. Najděte si něco, co máte rádi a patří k vašemu každodennímu životu. Je na vás, jestli to bude maso, sladkosti, alkohol, palmový tuk nebo oblíbený blog či seriál.
2. Určete si jasná pravidla. Někdy nás děsí, když má být něco absolutního a tak nějak moc „na furt“. Ale to vůbec není nutné! Vůli budete trénovat, i když si nastavíte, že čokoládu budete odteď jíst jen ve čtvrtek/maso pouze o víkendu/blog pročítat každý druhý den/ a seriál sjíždět v tempu jeden díl za týden. Nicméně zřeknout se něčeho úplně je taky paráda!
3. Klidně si slibte odměnu, pokud si myslíte, že vám to pomůže. Tomu slastnému pocitu, že jste to prostě dali, se ale stejně nic nevyrovná. Člověk se hned cítí svobodnější, když si uvědomí, že když zatne zuby, dokáže ty svoje závislosti ovládnout a povznést se nad ně.
4. Vydržte to! Zhodnoťte si, jestli vám během toho půstu nebylo vlastně líp a není čas něco změnit. Zařiďte se podle toho nebo se prostě vraťte do normálu.

My za Naše kaše doporučujeme vyzkoušet v souznění s Masopustem, který celému půstu předchází, abyste se zkusili „masa pustit“ a třeba se pustit i vůbec všech dalších živočišných produktů. Ač najdete o prospěšnosti vegetariánství a veganství tisíce různých názorů, můžete si být jistí, že když si to vyzkoušíte jen na pár dní, rozhodně vám to zdraví nezhuntuje. A pokud budete dostatečně kreativní a neskončíte u sýrové bagety a smažáku, garantujeme vám, že objevíte spoustu nových chutí a potravin, ke kterým se budete rádi vracet i do budoucna. Ony vás totiž chuťové pohárky donutí prozkoumávat nové možnosti, když nebudete moct rychle sáhnout po věcech, na které jste zvyklí.

pohanková

No a aby vám to půstní „pouštění se“ bylo příjemnější zakousněte si sem tam nějakou z Našich kaší nebo pomazánek. V máku nebo mandlích, které najdete v kaších, se skrývá taková zásoba vápníku, že by si o tom mléko mohlo nechat jen zdát. No a v luštěninových pomazánkách zase najdete pěknou nálož bílkovin, takže vaše svalstvo nebude v žádném případě během tohoto experimentu strádat. A navíc vás třeba všechny ty chutě, které jsme vymysleli , inspirují k vlastním veganským kulinářským počinům na podobné téma…

Soutěž-IMG_5784

PS: Naše kaše & pomazánky koupíte v prodejnách Sklizeno, CountryLife, Náš grunt, … . Kde koupit?