fbpx

O nás

Jsme Jana a David a milujeme snídaně

A když jsme se potkali, zamilovali jsme si ještě víc snídaně společné. A tak jsme se jednoho dne prosnídali až k Našim kaším.

Nechutnaly nám cukrem slepené vločky, přeslazené pestrobarevné cereálie podezřelého složení a zdravě se tvářící prapodivné sypké směsi na přípravu kaší.

Proto jsme si začali podle fantazie a chuti vařit vlastní kaše a naše chuťové pohárky zajásaly radostí. A tak jsme si řekli, co by se asi stalo, kdybychom ty kaše, které máme každé ráno na stole, začali balit do krabiček. A tak jsme začali.

Jana a David ve skoku Apetit Piknik 2014

Apetit piknik 2013

Přihlásili jsme se na Apetit piknik 2013, statečně si stoupli do našeho prvního balónky ozdobeného kašostánku a čekali, co se bude dít. A děly se úžasné věci. Všechno jsme vyprodali a navíc jsme nesčetněkrát dostali otázku, kdepak jsou ty Naše kaše vlastně běžně k dostání. A protože tou dobou se v Praze začaly otevírat první farmářské prodejny, zkusili jsme kaše nabídnout tam. A ono to vyšlo. Pak přišly další a další prodejny zaměřené na zdravé jídlo a taky farmářské trhy a naše krabičky se začaly pravidelně kutálet k zákazníkům…

IMG_1449

Snídaně je základ!

Když tělo hned po ránu pohýčkáte něčím pořádným a poctivým, odvděčí se vám! No a když to naopak ráno odfláknete, veze se to s vámi celý den. A tak jsme čím dál častěji vítali v kuchyni jáhly, pohanku a další opomíjené skvosty a dochucovali je jen ovocem, ořechy nebo semínky. A všechno to chutnalo skvěle – a to nejen nám, ale i všem návštěvám z řad rodiny nebo kamarádů.

Nepotřebovali jsme žádné polotovary, žádný bílý cukr a dokonce ani žádné živočišné produkty. A navíc jsme najednou byli plní energie a tak nějak celkově mnohem spokojenější a šťastnější. No fakt! Nevěříte? Nevadí, právě proto jsme ty kaše začali balit do krabiček, abyste to mohli zkusit taky…

Naše kaše naslano – pomazánky

Inspirace pro prodej luštěninových pomazánek byla nabídka v obchodech se zdravou výživou. Některé prodávané nám chutnaly, ale nelíbilo se nám moc jejich složení. Téměř ve všech totiž byla sója nebo nějaký sojový produkt. A i když je sója často vychvalována do aleluja, nám nikdo nevymluví, že všeho moc škodí a ve světě zdravojedlíků, veganů a vegetariánu je krapet přesójováno. A protože jsme si doma připravovali vlastní humus z cizrny a rádi jej dochucovali nejrůznějšími bylinkami nebo zeleninou, řekli jsme si, že by to stejně mohlo fungovat i s jakoukoliv jinou luštěninou. A taky, že ano! Kdy naposled jste měli na talíři hrách či čočku? My v podobě pomazánky každý den!

Hodí se skvěle k pečivu místo klasických pomazánek nebo si je dejte jako dip se zeleninou (doporučujeme mrkev, okurku, řapíkatý celer nebo mladou cuketu). Říká se, že luštěniny jsou potravinou budoucnosti a přitom to s jejich spotřebou v Česku není žádná sláva. Tak šup šup, ať tu spotřebu trošku zvedneme…

Důležité milníky: